Posty: 1501

Skąd: Nibylandia
spacer
Post Temat postu: Ireneusz Jeleń
Ireneusz Jeleń (ur. 9 kwietnia 1981 w Cieszynie), polski piłkarz występujący na pozycji napastnika, reprezentant Polski, w sezonie 2006/2007 zawodnik klubu francuskiej Ligue 1 AJ Auxerre.

Imię i nazwisko - Ireneusz Jeleń
Pseudonim - Jelonek
Data urodzenia - 9 kwietnia 1981
Znak zodiaku - baran
Miejsce urodzenia - Cieszyn
Waga i wzrost - 80kg / 187cm
Wykształcenia - zawodowe (malarz-tapeciarz)
Imiona rodziców - Jan, Elżbieta
Rodzeństwo - Renata (1976 r.), Łukasz (1983 r.)
Stan cywilny - żonaty z Anną (ślub- 7 czerwiec 2003)
Pozycja na boisku - napastnik/prawy pomocnik

Od 1990 roku trenował w klubie Piast Cieszyn, gdzie szybko dostrzeżono jego talent. W drugiej połowie lat 90. w podstawowym składzie klubu (IV i V liga). W 2001 roku przeszedł do pobliskiego, IV-ligowego Beskidu Skoczów, gdzie został zauważony przez działaczy Wisły Płock. Wkrótce przeniósł się do tego klubu i od 2002 grał w jego podstawowym składzie. W sezonie 2003/2004 zajął 2. miejsce w rankingu najlepszych strzelców I ligi polskiej. W 2006 roku zdobył Puchar Polski z Wisłą Płock. Jest jednym z najlepszych polskich napastników. W Orange Ekstraklasa rozegrał 100 meczów strzelając 45 bramek (stan na 10.05.2006). Latem 2006 Jeleń podpisał kontrakt z klubem francuskiej Ligue 1 AJ Auxerre. Wywalczył z nim awans do pucharu UEFA gdzie strzelił 5 goli.

Dotychczasowe osiągnięcia Irka:

Zdobywca Pucharu Polski (sezon 2005/2006)
Finalista Pucharu Polski (sezon 2002/2003)
Wicekról strzelców Ligi Polskiej - 18 bramek (sezon 2003/2004)
Udział w Mistrzostwach Świata 2006 (3 mecze)
Reprezentacja A - 15-2
Hat-trick:
1. Orange Ekstraklasa, 26.10.02 Pogoń Sz. - Wisła P 1-4 (36min, 66min, 80min)
2. Orange Ekstraklasa, 11.09.04 Wisła P - Polonia W 4-1 (43(k)min, 61min, 87min)
3. Puchar Polski, 08.11.05 Wisła P - Podbeskidzie 3-0 (4min, 14min, 72min)

Post Temat postu:
No jelonek jest bardzo dobrym piłkarzem i widzę go w ataku reprezentacji Polski obok Żurawia no bo prawe skrzydło zarezerwowane jest dla Błaszcza rzecz jasna.

Kapitan
Kapitan

Posty: 1501

spacer
W 14 meczach ligi francuskiej strzelił 5 goli, 5 zdobył też w meczach PUEFA w tym sezonie, w reprezentacji ma tylko 2 gole... czas ten dorobek powiększyć

BarcaFan
U-21
U-21

Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 667

spacer
Miesza w meczach ligowych we Francji, jest teraz najlepszy z Auxerre, a u Leo sobie nie pogral zbytnio bo mial kontuzje

Kapitan
Kapitan

Posty: 1501

spacer
Ale niestety jak zagrał to tylko 45 minut, kiepskie 45 minut, 2 razy strzelał ale niecelnie no i czyżby był spadek formy? W lidze ostatnio dostał najniższą notę w swoim zespole

Kapitan
Kapitan

Posty: 1501

spacer
W meczu 27. kolejki Ligue 1 AJ Auxerre pokonało Stade Rennes 1:0 (0:0), a jedyną bramkę meczu zdobył reprezentant Polski, Ireneusz Jeleń. To jego siódmy gol na francuskich boiskach.
Jeleń na placu gry pojawił się tuż po zmianie stron. Rozpoczął od mocnego uderzenia - w 52. minucie uderzył mocno z 30 metrów, ale nie trafił do siatki. Poprawił się 13 minut później - w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości, Simona Pouplina.

Zespół Auxerre zajmuje 12. miejsce w tabeli, ze stratą 26 pkt do prowadzącego Olympique Lyon.