Skąd: Nibylandia
spacer
Post Temat postu: Euzebiusz Smolarek
Euzebiusz Smolarek (ur. 9 stycznia 1981 w Łodzi) – polski piłkarz, syn Włodzimierza Smolarka.

Gra na pozycji pomocnika lub napastnika. Wychowanek holenderskiego Spirit uit Ouderkerk aan den Ijssel aktualnie jest zawodnikiem Borussii Dortmund, do której przeszedł 18 stycznia 2005 z Feyenoordu Rotterdam. Smolarek junior mierzy 178 centymetrów wzrostu i waży 68 kilogramów.

Ebi szybko zwrócił uwagę trenerów. Jako szesnastolatek dostał propozycję gry w holenderskiej młodzieżówce, ale wolał tak jak jego ojciec grać w reprezentacji Polski. Miał udział w zdobyciu przez Feyenoord Rotterdam Pucharu UEFA w 2002 roku. Jest ceniony za wyszkolenie techniczne i waleczność.

Euzebiusz Smolarek w latach 2005 i 2006 został wybrany najlepszym piłkarzem w plebiscycie tygodnika "Piłka Nożna". Jest kawalerem.

spacer
No tak, jeszcze został w Borussii, ale myślę że latem odejdzie, jakoś źle mówi o działaczach, jakby prowokował konflikt

BarcaFan
U-21
U-21

Dołączył: 16 Gru 2006
Posty: 667

spacer
Niech przejdzie bo sie juz w Borussi marnuje chlopak, to za slaby klub dla niego

Kapitan
Kapitan

Posty: 1501

spacer
Ale czy dałby radę na Wyspach? On niewysoki jest i bardziej technicznie gra, a na Wyspach nie tak łatwo, w takim MC chyba nie ma za wielu dobrych piłkarzy

TOMEK
Trampkarz
Trampkarz

Posty: 191

spacer
Powrót Smolarka to dla nas zbawienie - powiedział szkoleniowiec Borussii Dortmund Juergen Roeber, cytowany przez stronę internetową klubu. Reprezentant Polski wraca do gry po trzytygodniowej przerwie spowodowanej naderwaniem mięśnia łydki.
W środę Smolarek wznowił zajęcia i znalazł się w kadrze na dzisiejszy mecz z Borussią Moenchengladbach. Polak zasiądzie jednak na ławce rezerwowych.

- Po takiej przerwie nie można kogoś od razu wystawić w wyjściowej jedenastce - tłumaczy trener Roeber. Szkoleniowiec BVB jednak bardzo liczy na Polaka, tym bardziej że Borussia bez Ebiego przegrała trzy ostatnie mecze, a na gola czeka już od 303 minut.

Kapitan
Kapitan

Posty: 1501

spacer
Udało się wygrać 1-0, a Ebi wszedł w 65. minucie i nic wielkiego nie pokazał, ale powinien powoli wracać do swojej normalnej formy

TOMEK
Trampkarz
Trampkarz

Posty: 191

spacer
Reprezentant Polski, Euzebiusz Smolarek strzelił szóstego ligowego gola w obecnym sezonie. 26-letni pomocnik zdobył bramkę dla Borussi w 87. minucie przegranego wyjazdowego meczu 23. kolejki 1.Bundesligi z Hannover SV 96 2-4 (0-0).

24 lutego 2007, 15:30 - Hanower
Hannover96 4-2 BV Borussia (Dortmund)
Szabolcs Huszti 56, Jiří Štajner 69, Arnold Jan Bruggink 76, 78 - Euzebiusz Smolarek 87, Florian Kringe 90

Poza Smolarkiem pełne 90 minut w tym spotkaniu rozegrał polski obrońca gospodarzy - Dariusz Żuraw.

Kapitan
Kapitan

Posty: 1501

spacer
Fajnie że strzelił wreszcie, ale szkoda że była to bramka raczej honorowa, bo na 4-1, ale brawo Ebi

spacer
Ebi, Jeleń i Błaszczykowski to trzech chyba najlepszych Polskich piłkarzy.
W sumie to są nawet trochę do siebie podobni.
Wszyscy są szybcy i mają świetny drybling.
A poza tym są kluczowymi zawodnikami w swoich zespołach i większość akcji przechodzi przez nich, a ich podania często są tymi otwierającymi drogę do bramki.

Don^PePe

Dołączył: 17 Mar 2007
Posty: 2669

spacer
Tylko że Ebi może grać w ataku jak i na skrzydle, bardzo dobrze się sprawdza w reprezentacji, ustawiony na skrzydle schodzi do środka i zmienia się w napastnika, co genialnie robił w meczu z Portuglaią, jest bardzo aktywny i ruchliwy, tylko żeby go kontuzje omijały

TOMEK
Trampkarz
Trampkarz

Posty: 191

spacer
- Euzebiusz Smolarek w środę po południu z powodu kontuzji opuścił zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski we Wronkach i nie zagra w meczach eliminacji mistrzostw Europy z Azerbejdżanem i Armenią - poinformował rzecznik prasowy drużyny narodowej Kazimierz Oleszek.
- Smolarek w ostatnim meczu ligowym doznał urazu żeber. Mimo to przyjechał na zgrupowanie i do dziś było wszystko w porządku. Kontuzja jednak odnowiła się. Zawodnik Borussii Dortmund opuścił Wronki i udał się do Niemiec - dodał Oleszek. Na razie selekcjoner Leo Beenhakker nie zdecydował się powołać do kadry nowego piłkarza.

. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Don^PePe

Posty: 2669

spacer
Szkoda go, ale to chyba nie jest jakaś poważna kontuzja na szczęście, więc lepiej niech się leczy w Niemczech, damy radę bez niego...

Robko
U-19
U-19

Posty: 453

spacer
Szczęście w nieszczęściu.
Bo z jednej strony bardzo szkoda, że Ebi nie zagra w tych dwóch meczach.
Ale z drugiej strony dzięki Bogu, że akurat w TYCH dwóch meczach, a nie w innych, dużo ważniejszych.

TOMEK
Trampkarz
Trampkarz

Posty: 191

spacer
Zdaniem dziennikarzy fachowego periodyku "Kicker" na najlepszą notę spośród polskich zawodników, występujących na boiskach Bundesligi w 28. kolejce zasłużył Euzebiusz Smolarek z Borussii Dortund, który popisał się dwiema asystami w spotkaniu z Alemannią Aachen (4:1). Polak za swój występ otrzymał wysoką notę - 2,5 (1-klasa światowa, 6-występ poniżej krytyki)