Posty: 1492

spacer
Post Temat postu: Liga portugalska
Mamt w tej lidze swoich przedstawicieli, Ślusarskiego, Grzelaka i Kaźmierczaka.

Przemysław Kaźmierczak strzelił swoją drugą bramkę w tym sezonie ligi portugalskiej. Pomocnik Boavisty Porto trafił do siatki Maritimo tuż przed przerwą spotkania 15 kolejki.
Wypożyczony ze szczecińskiej Pogoni reprezentant Polski zdobył bramkę pięknym strzałem z rzutu wolnego sprzed pola karnego. Dzięki temu jego zespół wywalczył na własnym boisku jeden punkt w meczu z piątym w tabeli rywalem (Boavista była przed tym pojedynkiem 11.). W ostatnich minutach meczu 24-latek był bliski zdobycia drugiego gola - ponownie z rzutu wolnego.

Drugi z Polaków w drużynie "Panter" - Rafał Grzelak - rozegrał całe spotkanie, tak samo jak Kaźmierczak.

Post Temat postu:
Kazmierczak ma duze szanse zeby zostac gwiazda ligi portugalskiej ale juz Slusar i Grzelak raczej nie

spacer
No i jest następny Polak w Boavista Porto, 26-letni obrońca Wisły Płock Krzysztof Kazimierczak

BarcaFan
U-21
U-21

Posty: 667

spacer
nie znam go, on gral w cienkiej Wisle Plock i do Portugalii go kupili? to juz lepszych obroncow nie mamy?

Kapitan
Kapitan

Posty: 1501

spacer
Tez go nie kojarzę, widać coś tam potrafi, no to mamy nasz polski klub w Portugalii Very Happy

spacer
W tamtym sezonie strzelił gola Wiśle Kraków w Płocku na 1:1. Można tego gola zobaczyć pod tym linkiem, lub w tym filmiku który Radek wystawił żeby użytkownicy tego forum mogli obejrzeć. Jego gol padł w 02:20. Nawet niezły,ale majdan mógł to wyciągnąć.---> http://www.youtube.com/watch?v=eRORFQQqug8

Kapitan
Kapitan

Posty: 1501

spacer
Ale i tak było o nim raczej cicho, dziwne że go portugalski klub kupił...
Sagan ładnie grał w Vitorii, szkoda że go wtedy jakiś lepszy klub portugalski nie kupił.

Kapitan
Kapitan

Posty: 1501

spacer
W spotkaniu 19. kolejki portugalskiej ekstraklasy Boavista Porto pokonała na wyjeździe Academikę Coimbra 2:0 (2:0). Obie bramki dla drużyny gości strzelili Polacy.
Najpierw na listę strzelców wpisał się Rafał Grzelak, który w 23. minucie dał prowadzenie swojemu zespołowi. To czwarta bramka Grzelaka w klubie. Tuz przed przerwą podwyższył Przemysław Kaźmierczak, ustalając wynik spotkania na 2:0, i zdobywając swoją trzecią bramkę w barwach Boavisty.

spacer
No nawet sie chyba zacznę przekonywać do Grzelaka, chociaż okazji niewykorzystanej w meczu ze Słowacją mu nie zapomnę...

spacer
Wielka trójka znowu na czele, szkoda Boavisty, jak Polacy dobrze grają to reszta drużyny się nie dostosowuje no ich poziomu i pewnie nic w tym sezonie już nie ugrają, na pewno nie PUEFA

Robko
U-19
U-19

Posty: 453

spacer
W meczu 23. kolejki portugalskiej ekstraklasy Boavista FC pokonała 3:1 Pacos de Ferreira. Kluczowym zawodnikiem "Panter" okazał się reprezentant Polski Przemysław Kaźmierczak.
Polski pomocnik otworzył wynik meczu pięknym golem z rzutu wolnego i zaliczył asystę przy trafieniu Rolanda Linza. Linz strzelił w tym meczu dwa gole. Rywale odpowiedzieli trafieniem Vitorino Antunes.

Kaźmierczak zaliczył w sobotni wieczór piąte trafienie w tym sezonie.
62. minuty w ekipie "Panter" zagrał także Rafał Grzelak. W składzie gospodarzy na ten mecz zabrakło polskiego obrońcy Krzysztofa Kazimierczaka.

Boavista zajmuje 10. miejsce w tabeli. Prowadzi FC Porto, które ma jeden punkt przewagi nad Benfiką Lizbona.

Don^PePe

Posty: 2669

spacer
Widać że lepiej mu się gra w klubie niż w reprezentacji, ale fajnie bo już 5 goli strzelił, jak na pomocnika to niezły wynik

spacer
W meczu tym był remis 1-1, a gola dla Porto zdobył Pepe, obrońca o którego starają się Real i Chelsea