Posty: 1492

spacer
Post Temat postu: Liga holenderska
czyli Eredivisie w całej okazałości...

Ostatnio zmieniony przez *Kedar* dnia Sob 15:21, 30 Gru 2006, w całości zmieniany 1 raz
adamoslaw8

Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 761

Skąd: Old Trafford
spacer
Post Temat postu:
Jak zwykle faworyt PSV. W tamtym sezonie cos Ajaxowi nie szlo ale w tym chyba wroca do walki z PSV jak to zawsze bylo, no i moze Feyenord wroci do gry o najwyzsza stawke.

*Kedar*

Posty: 1492

spacer
w tej lidze gra paru ciekawych zawodników, np. Huntelaar, Sneijder, czy starzy wyjadacze Cocu, Stam, Kluivert

adamoslaw8

Posty: 761

spacer
a gdzie Kluivert gra bo jakos nie kojarze?? A co do Huntelaara i Sneijdera to ja nie wiem co oni jeszcze robia w Holandii juz dawno powinni grac w Anglii, np. Sneijder by sie w MU przydal:P zawsze go kupuje jak gram w FM:)

*Kedar*

Posty: 1492

spacer
hehe, a mi ten FM nie chodzi... Kluivert grał w Barcie, na Euro 2000 został królem strzelców (razem z Serbem Milosevicem) - zdobyli po 5 bramek), potem przeniósł sie do Newcastle, a zresztą

no i teraz gra w PSV

Ostatnio zmieniony przez *Kedar* dnia Pon 20:50, 23 Paź 2006, w całości zmieniany 1 raz
adamoslaw8

Posty: 761

spacer
Ta to ze w Barcie gral to pamietam bo to wtedy byl jeden z moich ulubionych zawodnikow, wkurzyl mnie na ME 2000 bo karniaka nie strzelil, trafil w slupek, a to byl 2 karniak Holendrow w tym meczu i pozniej dostali jak na zlosc od Francuzow(czy to byli Wlosi?) w karnych. No ja pamietalem ze gral w Valencii ale ze przeszedl do PSV to dobrze wiedziec:), moze odbuduje forme, przynajmniej troche, ja w niego wierze:)

*Kedar*

Posty: 1492

spacer
Pamiętam jak Wisła w el. LM grała z Barcą, było 4-3 dla Katalończyków, a w ataku Barcy grał Kluivert i Saviola, a Rivaldo chyba w pomocy (nie jestem pewien), Kluiverta z tamtego meczu zapamiętam, a teraz to lipa... nawet w PSV nie gra

spacer
w tej lidze gra Niedzielan w NEC, dlatego troche lubie ta lige, tez PSV jest niezly zespol

spacer
No robi się ciekawie, bo Ajax wygrał z PSV 5-1! Słabszy sezon Feyenoordu, no i w ogóle to oni tam (zespoły z czołówki) full bramek strzelają

Don^PePe

Posty: 2669

spacer
PSV Eindhoven obronił tytuł mistrza Holandii. Stało się to w niesamowitych okolicznościach! Podopieczni Ronalda Koemanna w ostatniej kolejce pokonali Vitesse Arnhem 5:1 i przy równej ilości punktów, o jedną zdobytą bramkę, wyprzedzili na mecie Ajax Amsterdam, który wygrał tylko 2:0 z Willem II! Szanse na mistrzostwo miała jeszcze ekipa AZ Alkmaar, ale pogrzebała ją przegrywając w Rotterdamie z Excelsiorem 2:3.
Przed meczami ostatniej kolejki trzy drużyny miały na koncie po 72 punkty. AZ Alkmaar był w najlepszej sytuacji, gdyż miał stosunek bramek 81:28 (+ 53). Na drugim miejscu był Ajax Amsterdam z bramkami 82:35 (+47), zaś na trzecim PSV Eindhoven z bramkami 70:24 (+46).

W ostatniej kolejce Alkmaar grał na wyjeździe z Excelsiorem Rotterdam, Ajax w Tilburgu z Willem II, zaś PSV na własnym stadionie z Vitesse Arnhem.

W trakcie spotkań każda z trzech drużyn była przez pewien czas "wirtualnym" mistrzem Holandii! Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Przez początkowe osiem minut na czele tabeli był AZ, ale po golu Alexa dla PSV to właśnie ekipa z Eindhoven mogła czuć się mistrzem. Minutę później obrońcy tytułu zdobyli drugiego gola (Jefferson Farfan). W 19. minucie gola dla Ajaksu zdobył Urby Emanuelson i to podopieczni Henka ten Cate wysforowali się na czele tabeli, gdyż w tym samym czasie PSV stracił bramkę.

Do przerwy w Rotterdamie był remis 1:1, a na domiar złego dla kibiców AZ, goście grali w "10". W drugich połowach emocje sięgnęły zenitu. PSV zdobył dwa gole (Ibrahim Afellay i Farfan) i znów mógł się czuć mistrzem. Odpowiedź Ajaksu była jednak natychmiastowa - dwie minuty po golu Farfana do siatki trafił Klaas Jan Huntelaar i to oznaczało, że korona powędrowałaby do Amsterdamu, szczególnie, że AZ stracił drugiego gola i przegrywał 1:2.

W 70. minucie ożywili się kibice AZ, gdyż Danny Koevermans doprowadził do remisu i podopiecznym Louisa van Gaala brakowało do pelni szczęścia już tylko jednego gola.

Ten padł, ale dla... PSV. W 77. minucie na 5:1 trafił doświadczony Philippe Cocu i w tym momencie to podopieczni Ronalda Koemanna byli w niebie. Rywalizację z Ajaksem wygrali o... jednego gola! Z rywalizacji w ostatniej minucie odpadł AZ, który dał sobie strzelić gola i przegrał w Rotterdamie 2:3.

PSV zgromadził 75 punktów (stosunek bramek +50). Ajax również zakończył zmagania z 75 punktami, ale z minimalnie gorszym bilansem bramek (+49) i o jednego gola przegrał tytuł mistrzowski. Na trzecim miejscu uplasował się AZ Alkmaar.

Dla PSV, którzy obronili mistrzostwo Holandii, był to 20. triumf w historii!

z: onet.pl

adamoslaw8

Posty: 761

spacer
dajcie spokoj niezly byl finisz, szkoda mi Alkmaar bo naprawde nalezalo im sie to mistrzostwo, PSV juz za duzo ma:P. Kurde zeby jedna bramka decydowala, ja pitole.

Don^PePe

Posty: 2669

spacer
Szkoda ich, ale Ajaksu też, tyle goli strzelili, PSV długi czas miał spora przewagę ale końcówka była wyrównana, to była w tym sezonie chyba najciekawsza liga, bo najwięcej goli strzelały zespoły z czołówki i walka do ostatniej kolejki, a AZ chyba zagra tylko w PUEFA?