no no niezłe

*Kedar*

Posty: 1492

spacer
A wczoraj w Pucharze Szkocji Celtic przegrał z Falkirkiem 4:5 w rzutach karnych (po dogrywce było 1:1). Żurawski wszedł w 89 minucie i w dogrywce strzelił bramkę, ale po chwili Falkirk wyrównał. W karnych Magic pewnie wykorzystał "jedenastkę", a Boruc obronił dwie! Fatalnie spudłował Kenny Miller i Celtic odpadł z rywalizacji.

adamoslaw8

Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 761

Skąd: Old Trafford
spacer
mialem kontynuowac watek w temacie ligi mistrzow ale w koncu jest temat o Celticu.
No Boruc faktycznie bardzo dobrze sie pokazuje w tym roku i mysle ze moze odejsc latem do innego klubu, tak jak Radek rzuciles Arsenal bylby niezly dla niego, tylko zeby Lehmann odszedl juz bo nie widze Boruca w roli rezerwowego jakos. W ogole co do Celticu to pewnie ich sukces w Lidze Mistrzow spowoduje ze odejdzie od nich paru pilkarzy, raczej watpie zeby stalo sie to juz zima bo w tak wspanialym dla nich czasie raczej nikt by stamtad nie odchodzil. Co do potencjalnych transferow Celticu spodziewam sie sprzedazy wspomnianego Boruca, Nakamury i Maloneya. Chlopaki sa mlodzi bardzo dobrze graja i klubowi bedzie ciezko ich zatrzymac, jezeli zglosza sie po nich jakies silne klubu, a na pewno tak sie stanie, bo taki Nakamura to juz dawno powinien grac w jakims mocniejszym klubie.

*Kedar*

Posty: 1492

spacer
Nkamura tez miewał słabe mecze, jak ten z Benfiką, zresztą Celtic nie gra w tej LM jakos świetnie, z ManU pierwszy nieźle grali, potem z Benfiką dobrze, w rewanżu fatalnie, a teraz wygrali... nie są w jakiejś topformie. No ale jak grają dobrze, to Nakamura wymiata...

*Kedar*

Posty: 1492

spacer
Oto co przeczytałem dziś na onecie:

Jeśli Jens Lehmann odejdzie z Arsenalu Londyn, jego następcą będzie Artur Boruc - pisze szkocka prasa a za nią "Gazeta Wyborcza".
"Czy coś wiem o propozycji przejścia do Londynu? Odpowiem jednym słowem: pomidor" - mówi polski bramkarz

Niemcowi w czerwcu kończy się kontrakt z "Kanonierami". Zatrudnieniem 37-letniego zawodnika zainteresowana jest Sevilla. Hiszpanie zaproponowali Lehmannowi dwuletni kontrakt, a do transakcji ma dojść po zakończeniu tego sezonu.
Według "Glasgow Evening Times" głównym kandydatem do zastąpienia Niemca jest Artur Boruc. Pisaliśmy tez o zainteresowaniu ze strony Arsenalu bramkarzem Borussii Dortmund Romanem Weidenfellerem oraz mistrzem świata Ganluigi Buffonem z Juventusu Turyn.

Trener Celticu Gordon Strachan ponoć już szuka następcy dla Boruca. Jednym z kandydatów jest także bramkarz Legii Łukasz Fabiański.

No to mielibyśmy Boruca w Arsenalu, super!

spacer
Napastnik Celtiku Glasgow Shaun Maloney uzgodnił warunki przejścia do Aston Villi Birmingham. Kontrakt 24-letniego gracza wygasa wraz z końcem sezonu i nowy klub nie będzie musiał płacić mistrzowi Szkocji odstępnego.
Być może jednak menedżer Martin O'Neill zdoła się sprowadzić Maloneya do Birmingham jeszcze przed zamknięciem okna transferowego (północ 31 stycznia) - o ile zdoła uzgodnić z Celtikiem kwotę, jakiej oczekują za transfer swojego wychowanka już teraz.

Władze szkockiego klubu są rozczarowane zachowaniem piłkarza, któremu oferowały nowy kontrakt do 2010 i zarobki rzędu 18 tysięcy funtów tygodniowo, mimo że ostatnio miał duże problemy z kontuzjami.

spacer
W spotkaniu 31. kolejki szkockiej ekstraklasy Falkirk FC, zajmujący 9. pozycję w tabeli, wygrał przed własną publicznością z Celtikiem Glasgow 1:0 (1:0). Od pierwszych minut w drużynie "The Bhoys" wystąpił Artur Boruc.
Kilka minut po rozpoczęciu spotkania drużyna Celtiku mogła prowadzić. W 6. minucie sędzia podyktował rzut karny za faul Deana Holdena na Craigu Beattie. Sam poszkodowany nie zdołał jednak wykorzystać "11", bowiem świetnie interweniował Kasper Schmeichel.

Kilka minut później zmarnowana sytuacja "zemściła się" na graczach Celtiku. W 16. minucie z prawego skrzydła dośrodkowal Carl Finnigan, a Steven Thomson, z kilku metrów, pokonał strzałem głową Boruca. To pierwsza bramka tego pomocnika w barwach Falkirk w tym sezonie.
W 38. minucie sędzia usunął z boiska za niewłaściwe zachowanie Carla Finnigana (Falkirk) i Stephena McManusa (Celtik) i obydwa zespoły kończyły spotkanie w "10".

W drugiej połowie spotkania menedżer "The Bhoys" Gordon Strachan przeprowadził kilka zmian. W 60. minucie Jiri Jarosik został zastąpiony przez Aidenena McGeady, a osiem minut później na boisku pojawił się powracający po kontuzji Maciej Żurawski, który zmienił Kenny'ego Millera.

Pomimo wysiłków zawodników Celtiku wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie.

To druga porażka z rzędu Celtiku w szkockiej ekstraklasie. W 30. kolejce podopieczni Gordona Strachana ulegli Glasgow Rangers 0:1.

Pomimo tej porażki Celtik zajmuje pierwszą pozycję w tabeli z 13. punktami przewagi nad Glasgow Rangers.